TIRANË

Presidenti Ilir Meta deklaron se vota e lirë, pluralizmi politik, opozitarimi i vërtetë dhe përfshirja e të gjithë qytetarëve në këtë proces jetik të rindërtimit të demokracisë.

“6 Marsi nuk është dita ime. Dita ime është 2 Marsi. “ kështu shkruan Presidenti i Republikës, Ilir Meta në një postim në facebook, ndërsa ndaj një pjesë të deklaratave bërë mbrëmjen e djeshme në emisionin ‘Frontline’ në News24.

“Dita e mbrojtjes së Kushtetutës. Dita kur sovrani e kupton që Kushtetuta është gjëja më e rëndësishme. Gjithçka do të rivendoset në themelet e shtetit demokratik, që është përmbysur.

Për fat të keq, Shqipëria e ka një shtet pa themele.Themelet janë vota e lirë, pluralizmi politik, opozitarimi i vërtetë dhe përfshirja e të gjithë qytetarëve në këtë proces jetik të rindërtimit të demokracisë.” vijon më tej Meta.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb