Sumayya Wushah, është një nga gazetaret më të veçanta në botë.

Në një moshë vetëm 11-vjeçare, vogëlushja palestineze ka sfiduar kushtet ekstreme në Gaza, dhe raporton në lidhje me luftën.

Wushah ka thënë në një intervistë për AlJazeera se nuk ka frikë të raportojë nga qyteti i shkatërruar.

Vogëlushja ka rrëfyer se në fillim prindërit e saj kanë qenë kundër vendimit për të raportuar nën frikën se mund të kthehet në shënjestër të sulmeve izraelite, por se u dorëzua përballë këmbënguljes së saj.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: