Kryetari i Partisë Demokratike Sali Berisha nuk ka kursyer ironitë ndaj kryeministrit Rama.

Duke folur në lidhje me fabrikimin e gënjeshtrave dhe shpërndarjen e tyre për të ndikuar qytetarët, Berisha ka kujtuar një lajm të rremë të shpërndarë disa muaj më parë, ku u tha se kryeministri do të zgjidhej së shpejti Sekretar i Përgjithshëm i NATO duke zëvendësuar Stoltenberg.

“Këto ditë do të dëgjoni se Rama do zgjidhet sekretar i Përgjithshëm i NATO. Me 1 prill tha ajo zonja do zgjidhet. Nuk la gënjeshtër pa lëshuar në treg. Ne kemi respekt për mediat por kur figura të diskretituara por kur figura të dënuara për falsifikatorë e të marrë peng si vjedhës në prokurime, kalojnë nga studio në studio e bëjnë avokatinë e Ramës, ky është një terror që i bëhet qytetarëve”, tha Berisha.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb