Sulmet gjatë mbrëmjes nga ushtria izraelite në qytetin verior të Sirisë, Aleppo, vranë 38 persona, duke përfshirë pesë anëtarë të grupit të armatosur libanez Hezbollah, këtë thanë burimet lokale të sigurisë, të cituara nga agjencia britanike e lajmeve Reuters.

OKB-ja paralajmëron shtetin hebre për urinë në Rripin e Gazës. Gjykata Ndërkombëtare e Drejtësisë ka urdhëruar Izraelin të ofrojë ndihmë urgjente humanitare për enklavën palestineze.

Natën e kaluar të paktën 12 të vdekur u regjistruan në një sulm ajror pranë Khan Yunis, sipas mediave lokale. Tetë viktima të tjera u regjistruan në kampin e refugjatëve Maghadi.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: