Numri i personave të vrarë në sulmet izraelite në Gaza që nga fillimi i luftës ka arritur në 33,970, me 76,770 të tjerë të plagosur, sipas shifrave të fundit nga Ministria e Shëndetësisë.

Gjatë 24 orëve të fundit, të paktën 71 persona u vranë dhe 106 u plagosën, tha ministria.

Numri i të vdekurve ka të ngjarë shumë më i lartë me mijëra trupa të varrosur në rrënojat e ndërtesave të shembura nga sulmet izraelite.

 

(A.A/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb