Ndërsa po diskutonte për bullizimin në mesin e adoleshentëve, Rudina Maksuti, drejtoreshë e shkollës 9 vjeçare “Kongresi i Manastirit, tregoi në “Open” në News 24, një episod të një fëmijëve i cili ishte bullizuar dhe këtë shqetësim ia ka shprehur mësuesit të tij dhe jo prindërve.

“Shumica e fëmijëve në lagje luajnë dhe aty nisin. Shumica e fëmijëve aty luajnë dhe nisin nga loja. Fëmija duke mos i thënë as të ëmës dhe as të atit vjen i thotë mësueses. Kur mësuesja ka lajmëruar prindin për t’i treguar situatën, prindi bëri lidhjen dhe ai bëri lidhjen që e ka marrë të atin në telefon dhe i ka thënë më jep 2 mijë euro të rregulloj veshët”, tha ajo.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb