Një djalë dhjetë vjeçar kreu vetëvrasje pasi pësoi ngacmime të tmerrshme në shkollë, ndërsa familja e tij tha se kishte paralajmëruar zyrtarët 20 herë për abuzimin e vazhdueshëm.

Sammy Teusch, nga Greenfield, Indiana, vdiq nga vetëvrasja më 5 maj dhe sipas familjes së tij, ishte ngacmuar deri natën që ai ndërroi jetë. Prindërit e tij Sam dhe Nichole thonë se ai ishte ngacmuar fizikisht dhe emocionalisht në shkollë, ndërsa së fundmi u rrah në një autobus shkolle. Ngacmimi filloi vitin e kaluar kur ai ishte në shkollën fillore dhe e ndoqi atë në shkollën tetëvjeçare në Greenfield.

Sipas familjes, Sammy u tha mësuesve dhe stafit tjetër për ngacmimin 20 herë. Babai i tij Sam: ‘Ata u tallën për syzet në fillim, më pas për dhëmbët e tij. Vazhdoi për një kohë të gjatë.’

‘E mbajta në krahë. Bëra atë që asnjë baba nuk duhet të bëjë kurrë, dhe sa herë që mbyll sytë, është gjithçka që mund të shoh. Abuzimi më pas u bë fizik. Sam shtoi: “Ai u rrah në autobusin e shkollës dhe fëmijët i thyen syzet dhe gjithçka.

“Telefonova shkollën dhe më tha: “Çfarë po bën për këtë? Vazhdon të bëhet më keq, më keq dhe më keq. Dhe nuk po bëhet më mirë. Në fakt, po përkeqësohet’.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb