Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka publikuar një video nga qarkullimi në nyjën “Shqiponja” pas hapjes së tunelit numër 5.

Për Ramën, hapja e këtij tuneli bën lidhjen  e drejtpërdrejtë të autostradës me hyrjen për në qendër.

Nga mesnata e 4 shtatorit këto automjete po qarkullojnë në këtë tunel teksa së shpejti pritet përfundimi i gjithë projektit të nyjës Shqiponja dhe Unazës së Re.

 

STATUSI NGA EDI RAMA

Nyja “Shqiponja”

Ky është tuneli numër 5 i hapur për qarkullimin e automjeteve në nyjen “Shqiponja” dhe lidhja e drejtëpërdrejtë e autostradës me hyrjen për në qendër 🤩💪

#SkaKohëPërPushim

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb