TIRANË

Ndërsa protestuesit e thirrur nga opozita kanë nisur marshimin për t’u grumbulluar në sheshin para kryeministrisë, në sfond dëgjohen edhe kënga e cila duket se është përzgjedhur nga organizatorët e protestës si kolonë zanore e saj. Kënga e titulluar ‘O vendi im’ e cila mban firmën e grupit kosovar Troja.

Ja vargjet e saj.
O Vendi im
Të thërras unë me mall
A lindë për ne Dielli ma?
O Vendi im
Të thërras unë me mall
A lindë për ne Dielli ma?
Ku janë ato fusha?
Atje ku bahej buka
Lisa deri në qiell
Në vendin tim më nuk ka!

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb