Kryeministri Edi Rama ka dhënë lajmin se në Shqipëri tashmë është arritur kuota e 600 mijë vaksinimeve ndaj COVID-19.

Rama ka vendosur një objektiv të rri për të arritur në 1 milion vaksinime në Shqipëri, ndërkohë që procesi vijon.

Edhe Shqipëria si shumë vende hyn në sezon turistik teksa objektivi i parë i Ramës për 500 mijë vaksinime u tejkalua.

JavaScript SDK
IFrame
Mbyll
Place this code wherever you want the plugin to appear on your page.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb