Dy shqiptarë të kërkuar nga autoritetet italiane, mbi të cilët rëndojnë urdhër-arreste europiane janë arrestuar nga pala greke në pikën kufitare të Kakavijës.

BalkanWeb mëson se arrestimi i tyre është realizuar ditën e djeshme nga sektori i kontrollit të pasaportave në bashkëpunim me policinë e Janinës.

Njëri prej shtetasve shqiptar rezulton i dënuar me 6 vjet e 9 muaj burg për trafik droge ndërsa tjetri i dënuar me 1 vit e 8 muaj burg për pastrim parash dhe grabitje.

Ndërkohë, edhe në doganën e Kapshticës është arrestuar një shqiptar , i cili ishte shpallur në kërkim nga autoritetet greke.

Shqiptari 38 vjeç u arrestua nga sektori i kontrollit të pasaportave Kapshticë në bashkëpunim me policinë e Follorinës. Mbi të rëndon një urdhër arresti nga Prokuroria e Selanikut për trafik droge.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb