Drejtori i Përgjithshëm i Policisë Muhamet Rrumbullaku, ka dhënë detaje në lidhje me një operacion kombëtar mbi trafikun e emigrantëve.

“Shfrytëzonin nevojën e shtetasve dhe dëshpërimin për një jetë më të mirë për tu pasuruar në kurriz të tyre.

Shpallen në kërkim 2 persona.

U sekuestruan 13 automjete, 50 telefonë, 3 pistoletë, 1 çifte, 50 fishkë, 4 laptopë, 400 mijë euro, 700 mijë dollarë amerikane

4 mijë paund, Doza kokaine kanabis. Pra në tërësi janë rreth 1 mln euro cash të sekuestruara.

Për katër punonjësit e policisë të përfshirë, janë marrë masat e nevojshme administrative”, tha ai.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb