Katër persona kanë humbur jetën nga një ortek në Francën qendrore, raportojnë mediat lokale.

Shtatë persona, duke përfshirë një udhërrëfyes, u bllokuan pasi një ortek ra në një lartësi prej 1,600 metrash mbi fshatin Mont-Dore në një zonë të njohur si Val d’Enfer , tha transmetuesi BFMTV, duke cituar një deklaratë nga Prefektura Puy-de-Dome .

Katër trupa u gjetën, ndërsa një u dërgua në Spitalin Universitar Clermont pasi u shpëtua së bashku me dy të tjerë që ishin plotësisht të padëmtuar.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: