Inter pësoi një humbje të rëndë në transfertë përballë Spezia-s, një disfatë 2-1 që vendos në pikëpyetje të ardhmen e Simone Inzaghi-t, nën akuzë prej kohësh. Kjo ishte humbja e tetë sezonale për zikaltërit duke bërë që prezenca në Champions të mos jetë më e sigurt, një kusht ky për të vijuar bashkëpunimin.

Aventura e Inzaghi-t mund të mos zgjas deri në fund të sezonit, pasi sipas mediave italiane, trajneri luan stolin në sfidën kundër Porto-s në Champions.

  • foto galeri
  • foto galeri

Nëse Inter nuk arrin të kalojë fazën e 1/8, mbi të gjitha pas fituan sfidën e parë 1-0 në “San Siro”, Inzaghi-n e pret shkarkimi i sigurt.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb