Në orën 17:30 është paralajmëruar nisjes e protestës së opozitës, e lajmëruar prej disa ditësh tashmë.

E ndërsa ka nisur grumbullimi i qytetarëve, para Kryeministrisë kanë nisur të hidhen edhe shashka.

Gazetarët e News24 raportojnë live nga disa pozicione para Kryeministrisë, ku do të mbahet protesta e demokratëve, ku deri më tani situata paraqitet e qetë.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb