Pakistani dënoi fuqishëm të martën një sulm terrorist në kryeqytetin afgan Kabul, tha në një deklaratë Ministria e Punëve të Jashtme të Pakistanit.

Të paktën 19 persona u vranë dhe disa të tjerë u plagosën gjatë një sulmi terrorist në një spital ushtarak në Kabul të martën.

“Ne ndajmë dhimbjen dhe vuajtjen e familjeve që humbën të dashurit e tyre në këto akte të pamenduara terroriste. Ne gjithashtu përcjellim ngushëllimet dhe mbështetjen tonë për të plagosurit dhe lutemi për shërimin e tyre të hershëm,” thuhet në deklaratën e Ministrisë së Jashtme.

Pakistani përsëriti gjithashtu dënimin e  terrorizmit në të gjitha format dhe manifestimet e tij, sipas ministrisë së jashtme.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb