“Stafi i emisionit “Shqiptarët për shqiptarët” udhëtoi në Shkup për të takuar Ismail Ismailin. Burri vuan nga tumori në vesh, është operuar 4 herë por pa sukses. Mjekët i kanë thanë se duhet të trajtohet me një terapi për 6 muaj me medikamente të cilat kushtojnë 18.000 euro. Para që Ismaili nuk i ka. Babai i tre fëmijëve u bën thirrje shqiptarëve që ta ndihmojnë pasi ndodhet në një situatë të vështirë.

“U martova 24 vjeç, kam tre vajza, ishim mirë kishim jetë të rehatshme, në moshën 40 vjeçare mu shfaq një kokërr afër veshit, kisha kancer dhe metastazat mu ishin shpërndarë në gjysmën e fytyrës, pata frikë shumë dhe dy vjet nuk shkova fare më tek mjeku nga frika. Do të vdes një ditë, e vendosa që do të shkoja tek mjeku.

U operova para 5 viteve por kanceri u përsërit sërish. Në Turqi u operova përsëri tha në kokë ke tumor por nuk e ke në tru, është shpërndarë edhe në mushkëri. Barnat janë shumë shtrenjtë për 6 muaj, kushtojnë 18.000 euro, por nuk kemi kushte. Unë jam në punë me turne, u bëra shumë keq nuk kisha forcë as të ngrija telefonin. Ju lutem të gjthë shqiptarëve, Elvis Naçit edhe me një euro mund të shpëtojë jeta ime”,- thotë Ismaili.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb