Një paradë e improvizuar fitoreje për të përkujtuar 77-vjetorin e fitores së Bashkimit Sovjetik ndaj Gjermanisë naziste u mbajt gjithashtu në bordin e Stacionit Ndërkombëtar të Hapësirës (ISS).

Kjo u raportua nga Tass, duke cituar informacione nga kozmonauti rus Oleg Artemyev.

Iniciativa u mbajt në anijen kozmike Soyuz MS, e përdorur për të transportuar kozmonautët në orbitë.

(Ansa/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb