112 emigrantë janë shpëtuar këtë të diel në ujërat e Kretës.

Sipas mediave greke, anija ndodhej në zonën detare 40 milje në jug të Gavdos.

Emigrantët u morën nga një anije mallrash dhe u transportuan në Agia Galini.

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb