Martin Freeman bëri një paraqitje të rrallë në tapetin e kuq me partneren Rachel Benaissa në Prince’s Trust Awards të martën mbrëma.

Çifti dukej në humor të mirë ndërsa pozuan për një foto përpara eventit të mbajtur në Theatre Royal Drury Lane në Londër.

Aktori 52-vjeçar – i njohur për rolet e tij në ‘Sherlock’ dhe ‘The Hobbit’ kishte veshur një kostum, ndërsa 30-vjeçarja zgjodhi një fustan jeshil, të cilin e bashkoi me një rrip lëkure të zezë.

Benaissa është një shkrimtare dhe aktore franceze që jeton përgjithmonë në Mbretërinë e Bashkuar. Në vitin 2020, ai u shfaq në dramën e njohur televizive “Njerëz normalë”. Ajo gjithashtu ka luajtur në filmin ‘This Way Up’ dhe projektin e ri të Netflix ‘Irish Wish’ me Lindsay Lohan.

Çifti tenton ta mbajë lidhjen e tyre që u bë publike në 2020 larg vëmendjes së mediave.

Në të kaluarën, Freeman ishte në një lidhje me yllin e tij të ‘Sherlock’, Amanda Abington. Çifti ishte së bashku për 16 vjet, pasi u takuan për herë të parë në ‘Men Only’ në vitin 2000. Ata kanë dy fëmijë së bashku, Joe dhe Grace.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: