Bota pret atë që do të jetë një nga momentet më të mëdha në sport në një kohë të gjatë, të gjatë. Lionel Messi, pas dekadash te Barcelona, tani është në PSG dhe po përgatitet për debutimin e tij për klubin.

Messi Leonardo
Messi Leonardo

Pas rreth dy dekadave, Messin sonte do ta shohim me një fanelë jo të Barcelonës në nivel klubesh.

Soccer Messi Barcelona Celebrates Goal Against Huesca

Paris Saint-Germain e zhvillon ndeshjen e xhiros së katërt në Ligue 1 sonte me fillim nga ora 20:45 ndaj Reims.

Ekipi nga “Parc des Princes” synon të arrijë fitoren e katërt n% katër xhiro dhe të jetë lider i padiskutueshëm në tabelë.

Trajneri i PSG-së, Pochettino tha dje se Neymar, Messi dhe Mbappe do të luajnë nesër, por nuk dha detaje se a do të jenë startues.

 

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: