Një tërmet me magnitudë 5.5 ballë i shkallës Righter ka goditur Kilin.

Lajmin për tërmetin në vendin amerikano-latin e ka njoftuar Qendra Sizmologjike Evropiane-Mesdhetare (EMSC), që ka dhënë edhe detaje.

Në njoftim thuhet se epiqendra e tërmetit ishte 23 kilometra në jug-lindje të qytetit të Concepcion, ku jetojnë mbi 215 mijë njerëz.

Epiqendra e lëkundjeve ishte në një thellësi prej 32 kilometrash. Nuk ka informacione për viktima ose të plagosur nga ngjarja.

(Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: