Një pasagjer në një aeroport në Shtetet e Bashkuara u përjashtua pasi u përpoq të përdorte një truk udhëtimi që pa në internet për të shmangur pagesën për një bagazh shtesë, raportoi Independent.

Incidenti që ndodhi në Aeroportin Ndërkombëtar të Orlandos u kap në kamera nga një përdoruese e TikTok-ut e quajtur Natasha.

Videoja tregon përpjekjen e pasagjerit për t’u larguar me një truk udhëtimi që u bë viral në TikTok disa muaj më parë. Megjithatë, ideja shkoi tmerrësisht keq dhe ai përfundoi duke u shoqëruar nga aeroporti nga oficerët e policisë.

Pasagjeri ishte paraqitur për të hipur në fluturimin e tij me një jastëk në dorë, të mbushur me sendet e tij për të shmangur rregullat e transportit të linjës ajrore.

Natasha, e cila postoi videon në llogarinë e saj TikTok, u kërkoi njerëzve të shmangin truket e tilla pasi mund t’ju hapin telashe në aeroport.

“Mos i lejoni këto faqe të mediave sociale t’ju japin këshilla dhe truke sepse ndonjëherë nuk do të funksionojë, mirë?” tha Natasha në video. “Ky tip po përpiqej të merrte një jastëk plot me veshje dhe sende të tjera, duke thënë se është thjesht një jastëk.”

Ajo tha se burrit iu dha mundësia të paguante për sendet shtesë, por ai refuzoi. Megjithatë, ai pranoi të paguante tarifën shtesë kur stafi kishte mbyllur portën për të hipur në aeroplan, por ishte tepër vonë.

Në Reddit, përdoruesit anonimë paralajmëruan të tjerët që të mos e provonin mashtrimin, duke pranuar se ata njihnin njerëz që nuk kishin shpëtuar.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: