Gazetarja Evis Ahmeti ka realizuar një intervistë për emisionin ‘Me Zemër të Hapur” në News24 me babain e Naim Murselit, i cili akuzohet për vrasjen e bashkëshortes së tij Liridona Ademajt.

Pyetjes nëse i biri ka pastruar paratë e politikanëve, i ati Shaban Murseli e mohoi, ndërsa shtoi se Naimi ka punuar që 14 vjeç dhe se s’ka luajtur kurrë kumar.

Pjesë nga intervista:

Si është e mundur që në moshën që ka Naimi të ketë kaq shumë para dhe biznese?

Shaban Murseli: Ka punuar që në moshën 14 -vjeçare.

Djali juaj ka qenë shpesh në Shqipëri në takime me politikanë të nivele të larta. Mesa di ka biseduar për investim strategjik në Shqipëri? E vërtetë është kjo?

Shaban Murseli: Po, në Shqipëri ka takuar presidentë, kryeministra. Ka takuar Edi Ramën.

A ke dijeni në lidhje me mundësinë e borxheve?

Shaban Murseli: Ato kurrë, s’ka luajtur he s’di të luajë. Nuk është e vërtetë. Madje i ka urryer.

Kam dëgjuar se ka pasur lidhej dashurie me burrë, kjo që po shkruajnë është e tmerrshme.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb