Një automjet tip “ Fiat” është përfshirë nga flakët paraditen e kësaj të marte në vendin e quajtur “ Kryqëzimi i Grecallisë” në Fier.

Drejtuesi i mjetit sapo ka pikasur zjarrin ka dalë menjëherë nga automjeti pa lëndime. Në vendin e ngjarjes kanë shkuar menjëherë forcat zjarrfikëse të cilat bën të mundur shuarjen e flakëve.

Paraprakisht dyshohet se zjarri ka nisur në pjesën e përparme të makinës si pasojë e një defekti teknik ndërkohë që dëmet materiale janë të konsiderueshme.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: