Një kabinë elektrike është përfshirë nga flakët pak minuta më parë në lagjen “ Kastriot Muço” në Fier.

Në vendngjarje kanë mbërritur menjëherë forcat zjarrfikëse dhe policia, ndërkohë qe nga informacionet paraprake dyshohet se shkak është bërë ngarkesa në rrjetin e shpërndarjes së energjisë.

Shërbimet zjarrfikëse bën të mundur fikjen e zjarrit ndërkohë që dhjetar familje kanë mbetur në errësirë. Operatorët e OSHEE janë në terren për të parë nga afër situatën dhe për të bërë të mundur rikthimin e energjisë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: