Një zjarr ka rënë në hyrje të fshatit Erind Bashkia Gjirokastër.

Zjarri ka nisur në një parcelë të sapo mbjellë ndërkohe që flakët kanë rrezikuar edhe ullishten në parcelën.

Gazetarja Brikena Metaj raporton se në vendngjarje ka shkuar reparti zjarrfikës duke bërë të mundur shuarjen e menjëhershme të flakëve dhe mos avancimin e tyre në drejtim të ullishtave dhe drurëve frutore. Zjarrvënësi mendohet të jetë pronari i parcelës.

Policia po heton për ngjarjen

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: