Flakët në pyllin me Pisha në Pishporo të Fierit, vijojnë të përhapen me shpejtësi të favorizuara dhe nga era e fortë që prej ditës së djeshme.

Mësohet se në zonë nuk ka mjaftuar ndërhyrja e forcave zjarrfikëse nga toka, ndaj edhe është kërkuar ndërhyrja nga ajri për shuarjen e zjarrit.

Sakaq, mësohet se vatra e zjarrit në pyll është riaktivizuar disa herë që nga nisja e flakëve ditën e djeshme.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb