PUKË

Zgjedhjet për kryetarin në Partinë Socialiste të Pukës duket se nuk kanë prodhuar një kryetar për këtë degë në zonën veriore, edhe pse në garë ishte i vetëm, kreu i deritanishëm Marash Kolaj.

Ky i fundit, i cili drejton PS e Pukës prej dy mandatesh duket se nuk arriti të marr shumicën e votave në zgjedhjet e kësaj të shtune, teksa ka humbur me një diference të ngushtë postin që e mbante prej 8 vitesh.

Proçesi zgjedhor i cili u munitorua nga i deleguari i PS në qendër Alfred Peza duket se do të sjell në PS e Pukës komandimin e një prej anetarve të kryesisë deri ne zgjedhjet e reja.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb