TIRANE- Kreu i grupit parlamentar të LSI-së Petrit Vasili nuk i kursen sulmet ndaj kryeministrit Edi Rama sa herë që i jepet rasti. Kështu përmes një statusi në ‘Facebook’ Vasili është kthyer pas në kohën kur Rama kandidonte në 2003 për kryetar të PS, duke kujtuar një deklaratë të kryeministrit.

Duke marrë shkas nga fjalimi i Ramës dje në Asamblenë Kombëtare të PS, Vasili thekson se “Rama jargavitet e qurrepset pas karriges se tij, kur një deputet nga te tijët vetëm thotë ca të vërteta të rënda për krimin që po shkatërron vendin e çdo familje”.

Mes të tjerash Vasili e cilësoi Ramën ‘kasap i së vërtetës’, duke marrë shkas nga përjashtimi i deputetit të PS në Kurbin, Gjetan Gjetani nga grupi parlamentar, se ky i fundit kritikoi Policinë e Shtetit.

REAGIMI I VASILIT
Rama kundra Rames, jargavitje pas merimangave te karriges se pushtetit. Ne vitin 2003 kur kandidonte per here te pare per kryetar te partise socialiste, ky Rama si medemek dashnor i te vertetes qe ishte deklaronte:
“Duke parë se sa më shumë i fshihemi të vërtetës aq më pranë humnerës shkon pushteti i socialistëve të thjeshtë dhe jo pushteti i njërit apo i tjetrit, kam vendosur të bëjë edhe këtë kandidim”.
Sot Rama vitit 2018, qe jargavitet e qurrepset pas karriges se tij, kur nje deputet nga te tijte vetem thote ca te verteta te renda per krimin qe po shkaterron vendin e cdo familje,qe i di i madh e i vogel ne Shqiperi dhe jane ne cdo tavoline ne Berlin,Bruksel dhe Uashington, ky e perjashton ate qe foli,ndersa ky vete kthehet ne nje kasap qe hungërin e qe do ta coptoje dhe zhduke me cdo kusht te verteten.
Ja ç’do te thote qe qe te kesh nje kryeminister te shnderruar ne grope septike parimesh dhe morali.
(ed.me/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb