Një stuhi e fortë  shkaktoi daljen e përroit Chiese gjatë natës, duke përmbytur rrugët në provincën e Brescias.

30 persona janë shpëtuar nga Zjarrfikëset, duke përfshirë familje të izoluara dhe disa pushues në një kamping.

Imazhet e publikuara nga Shërbimi Kombëtar Italian i Zjarrfikësve dhe Shpëtimit, tregojnë se zjarrfikësit dhe urgjencat janë duke punuar për të pastruar rrugët.

Më shumë se 70 zjarrfikëse u vendosën në ndihmë qytetarëve, sipas autoriteteve italiane.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: