Një grup studentësh kanë nisur firmosjen e një peticioni ku kërkojnë ndihmë financiare nga qeveria, për të përballuar krizën.

Gazetari i News24 Mario Merhori ka siguruar peticionin, ku shpaloset edhe kërkesa drejtuar ministrisë së Arsimit, duke vënë në dijeni dhe kryeministrin Edi Rama.

Mësohet se deri më tani janë mbledhur mbi 6000 firma, ndërkohë që studentët kërkojnë 100 euro çdo muaj nga qeveria.

  • foto galeri

Kujtojmë se një ndihmë e tillë ofrohet nga qeveria e Kosovës, ku studentëve iu jepet nga 100 euro në muaj.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb