Nga i dërguari ynë në Gjermani, KRISTI SEJATLLARI

Atmosferë fantastike në Hamburg, me shqiptarët dhe kroatët që treguan edhe një herë marrëdhëniet e mira mes dy vendeve, si në tribuna, por edhe jashtë stadiumit. Në çdo cep të “Volfsparkstadion” kishte tifozë kroatë dhe shqiptarë, me këta të fundit që dje ishin rreth 20 mijë të pranishëm. I gjithë stadiumi në korr thirri mbrapsht 10 sekondat e fundit që shënjonin edhe nisjen e ndeshjes. “Panorama Sport” ju sjell të gjitha pikantet e ndeshjes dramatike Kroaci-Shqipëri 2-2.

* Sa herë kapiteni i Kroacisë, Luka Modriç, prekte topin, tifozët kroatë e duartrokisnin si një legjende që ka dhënë një kontribut shumë të madh për ekipin kombëtar.

* Që në minutat e para, Nedim Bajrami i spostuar në krah këshillohet nga Silvinjo, i cili i bën me shenjë për t’u futur nga qendra, pasi në atë pikë, mbrojtësi i djathtë kroat që mbulonte, haste vështirësi.

* Kur ndeshja përfundoi, të gjithë lojtarët kuqezi shkuan te tifozët dhe festuan me ta, pasi edhe një pikë me kroatët ishte e pranueshme.

* Pas ndeshjes, duke shkuar për te autobusi, kapiteni Berat Gjimshiti pasi i kërkohet të flasë për mediat, lëshon një batutë: “Merrni Gjasulën

* Kostumet që lojtarët u prezantuan në fillim të ndeshjes kur erdhën në stadium, në fund po transportoheshin drejt autobusit, por gjatë rrugës për një pakujdesi, të gjitha u rrëzuan në tokë.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb