Teksa dje rifilloi puna në pikat kufitare me Greqinë, ka pasur fluks udhëtarësh në Kapshticë.

Gazetarja Lorena Kodra raporton për BalkanWeb se gjatë 24 orëve të fundit kanë dalë drejt Greqisë 2278 shtetas dhe kanë hyrë në Shqipëri 1905 shtetas.

Aktualisht situata paraqitet normale. Mësohet se autoritetet shqiptare, në varësi të fluksit do të alternojnë sportelet.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb