Nga: ENEIDA CAKERRI

500 gr miell
300 ml kos
1 vezë
Kripë
1 majë luge sheqer
1 lugë gjelle vaj ulliri
2 lugë të vogla pluhur pjekës

Për mbushjen:

3-4 patate mesatare të ziera
70 gr djathë i bardhë
100 gr djathë gouda
Kripë
Piper të zi
Majdanoz
1 e verdhë veze për t’i lyer
Fara susami

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb