Një pjesëtar i Gardës së Republikës ka përfunduar në spitalin e Traumës me plagë me armë zjarri.

Dyshimet e para janë se gardisti është vetëplagosur.

Në një informacion paraprak policia bëri të ditur se ngjarja ka ndodhur rreth orës 18:00, ndërsa është paraqitur për të marrë ndihmë mjekësore në SUT, shtetasi F. S., 28 vjeç, punonjës pranë Gardës së Republikës, i cili dyshohet se është vetëplagosur me armën e shërbimit.

AMP ka nisur hetimet lidhur me ngjarjen.

Tiranë/Informacion paraprak

Më datë 24.05.2024, rreth orës 18:00, është paraqitur për të marrë ndihmë mjekësore në SUT, shtetasi F. S., 28 vjeç, punonjës pranë Gardës së Republikës, i cili dyshohet se është vetëplagosur me armën e shërbimit.

Në lidhje me rastin është njoftuar AMP, dhe në bashkëpunim me grupin hetimor po punohet për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb