Një episod i dhunshëm ka ndodhur në Kuvendin grek me protagonist ish-deputetin e Spartanëve dhe deputetin e Zgjidhjes Helene, Vassilis Grammenos.

Informacionet thonë se zoti Floros ka goditur me grusht deputetin e Zgjedhjes Greke në seancën plenare të Kuvendit.

Zoti Grammenos u dërgua në klinikën e Kuvendit për t’i dhënë ndihmën e parë. Të njëjtat informacione thonë se Konstantinos Floros dyshohet se është përpjekur të justifikojë veprimin e tij të pamenduar, duke thënë se z Grammenos e ka sharë vulgarisht dhe e ka kërcënuar se do ta fuste në burg me pranga në duar.

Greqi2
Greqi2
Greqi3
Greqi3
Greqi4
Greqi4
Greqi5
Greqi5
Greqi6
Greqi6

Pas episodit, Kryetari i Kuvendit Konstantinos Tasulas bëri të ditur se do t’u kërkonte gardistëve të përjashtojnë Konstantinos Floros nga parlamenti për 15 ditë, dënimi maksimal që parashikon rregullorja e Kuvendit.

(Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: