Policia e Kosovës në veri të Mitrovicës dje rreth orës 07:30 ka pranuar një informatë se në shtëpinë e të dyshuarit R.V.(1981) në fshatin Graniqan, komuna e Leposaviqit dyshohej se ka të improvizuar laborator për kultivimin e bimëve te kanabisit.

“Njësia DHTN Mitrovicë Veri nën asistimin e zyrtarëve policor nga DRP Mitrovicë Veri kemi bërë bastisjen së bashku me objektet përcjellëse të shtëpisë ku gjatë bastisjes në një dhomë të shtëpisë kemi gjetur dhe sekuestruar 23 bimë të mbjella të dyshuar të kanabisit me gjatësi nga 40 cm deri ne 1.85 cm , si dhe pajisje tjera të cilat nevojiten për improvizimin e laboratorit (poqa,ventilim etj)”, ka bërë të ditur për Telegrafin, zëvendësdrejtori i policisë në veri, Veton Elshani.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb