Teksa në Komisionin e Ekonomisë po diskutohet projektligji për koncesionet e PPP-të, deputeti i PS-së, Erion Braçe propozon që mos të bëhen kontrata të reja.

Gjatë fjalës së tij në komision, Braçe theksoi se kjo nuk ka kuptim nëse rregullat do të ndryshojnë në fund të vitit.

Braçe: Nuk ka kuptim që të merremi me koncensione të reja. Sa kërkesa ka në proces për koncesione e PPP?
Zv. ministrja e Financave, Vasilika Vjero-Braçes: Ju përgjigjemi me shkrim.

Braçe: Ne të rinovojmë kontratat koncesione apo të merremi me koncesionet dhe partneritetet e reja, ndërkohë që në fund të vitit do të ndryshojmë rregullat. Ose të marrin në shqyrtim ato që thotë zonja.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb