Roma dhe Feynoord do masin forcat nesër në Air Albania, në kuadër të finales së Conference League.

Këto 2 skuadra, janë përballur vetëm 2 herë mes tyre, në Europa League, në 2015. Ndeshja e parë, e zhvilluar me 19 shkurt ka përfunduar 1-1 në Stadio Olimpico, ku golit të Gervinho iu përgjigj Kazim.

Në takimin e kthimit, në Hollandë, italianët triumfuan 1-2. Për ekipin e Garcias shënuan Gervinho dhe serbi Ljajiç, ndërsa të vetmin gol për vendasit e realizonte Manu. Si do përfundojë nesër? Kush e di ?

Ui
Ui

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb