Deputeti i PL Petrit Vasili, ka deklaruar se kryeministri Edi Rama ka mashtruar, pasi ë vitin 2013 ka premtuar zerim të TVSH për produktet ushqimore bazë, por një gjë e tillë ende nuk është bërë realitet.

Vasili tha se pensionistët sot shpenzojnë gati 60 % të pensionit për t’u ushqyer, ndërkohë që nuk marrin ndihma nga qeveria.


Postimi i plotë:

Pensionistet ne varferi te thelle, ndersa Rama vetem mashtron!(VIDEO)
Rama premtoi ne vitin 2013 zero TVSH per ushqimet baze, por ky ishte mashtrim sepse TVSH vazhdon 20% edhe pas plot 11 vjetesh.
Sot qindra mijra pensioniste qe shpenzojne gati 60 % te pensionit per tu ushqyer.
Por Rama nuk ju jep as ndihmen me te vogel dhe pensionistet detyrohen te paguajne 20% TVSH per ushqimet e tyre te mbijeteses si buken, vajin, miellin, orizin etj.
Projekt Ligji i Partise se Lirise per uljen ne 5% te TVSH per ushqimet e shportes u rrezua dhe u votua kunder nga deputetet e Rames ne Kuvend.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: