Atletico Madrid pësoi disfatë 1-0 në ndeshjen e parë ndaj Interit dhe në këto kushte, për takimin e kthimit në Champions League, synohet vetëm përmbysja. Presidenti i Los Colchoneros, Enrique Cerezo, u shpreh optimist për sfidën me zikaltërit, në një intervistë të dhënë.

“Sigurisht që jemi gjithmonë mes dy zjarreve. Nuk dimë nëse duhet të shkojmë djathtas apo majtas, por mendoj se në fund gjithçka do të shkojë mirë. Të shohim nëse do të kemi fat. Ne nuk kemi pasur fat me lëndimet, të shohim nëse do të kemi fat në ndeshjet e kthimit për përmbysjen eventuale” – Tha numri një i klubit spanjoll.

(J.S/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: