Më herët se sa ishte planifikuar fillimisht, Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, mbërriti në Athinë për Këshillin e Lartë të Bashkëpunimit dhe kontaktet që do të ketë me Presidentin e Republikës dhe Kryeministrin, Kyriakos Mitsotakis.

Erdogan do të pritet në Greqi, siç njoftoi ministri i Jashtëm, Giorgos Gerapetritis.

Në aeroportin “Eleftherios Venizelos” gjithçka ishte gati që herët për mbërritjen e tre avionëve me të cilët udhetonte presidentin turk dhe shoqëruesit e tij me masa drakonike sigurie siç parashikoheshin për raste të tilla.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: