Mbretëresha Camilla ka thyer heshtjen në lidhje me Princeshën e Uellsit dhe betejën e saj me kancerin, duke shprehur se është e vetëdijshme për mirënjohjen e Kate për mbështetjen e madhe dhe urimet. Gjatë vizitës së saj në Shrewsbury të mërkurën, Camilla takoi dy motra, Harriet dhe Lois Waterston, të cilat kishin krijuar postera me simbole dashurie për Kate. Mbretëresha i siguroi vajzat se do t’ia dorëzonte dhuratën e tyre princeshës.

“Unë e di që Catherine është e emocionuar nga të gjitha dëshirat dhe mbështetja.”, -konfirmoi ajo.

Camilla do të përmbushë detyrat mbretërore në emër të mbretit Charles në shërbimin vjetor Royal Maundy. Ajo gjithashtu do të shoqërojë Charles gjatë shërbimit kishtar të së dielës së Pashkëve, duke shënuar një paraqitje të rëndësishme publike për monarkun që nga diagnoza e tij me kancer.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb