BRITANI E MADHE

Princi Harry duket se është dikush që i pëlqen të festojë thjesht dhe me njerëz të dashur, të paktën kur bëhet fjalë për ditëlindjen e tij. Tridhjetë e nëntë qirinj më 15 shtator, djali i dytë i mbretit Charles III dhe Dianës i fiku në një lokal birre në Düsseldorf, së bashku me gruan e tij Meghan Markle dhe stafin e Fondacionit Archewell.

Në fabrikën e birrës Schumacher, grupi hëngri ushqime tradicionale, salçiçe, frankfurter dhe pure patatesh, të shoqëruar nga birrën e pashmangshme. Gjashtë pinca të vogla për princin dhe një për gruan. “Të adhurueshme”, i quajti stafi i restorantit për Daily Mail, një opinion i favorizuar edhe nga “bakshishi i madh” për stafin që shërbente tavolinat. Të ftuarve të tjerë iu kërkua të mos bënin foto, por mendimet janë unanime: Harry ishte i kënaqur dhe i emocionuar, aq më tepër në fund të mbrëmjes, kur erdhi torta.

Fotoja e vetme tregon Harry-n së bashku me Meghan, pronaren e fabrikës së birrës, Thea Ungermann dhe kryekamerierin Franck Wachers, i cili ka punuar në fabrikën e birrës Schumacher për 38 vjet.

  • foto galeri

Harry mbërriti në Gjermani javën e kaluar, pas një ndalese në Windsor për të vizituar varrin e Mbretëreshës Elizabeth II një vit pas vdekjes së saj. Meghan, megjithatë, iu bashkua atij disa ditë më vonë. “U vonova pak në festë”, ishin fjalët e saj të para. Ajo dhe Harry u shfaqën të kapur për dore, të buzëqeshur dhe shumë të afërt duke pluhurizuar çdo zë për një krizë, e cila gjithmonë është imagjinuar më shumë nga thashethemet sesa reale.

Gjithmonë bashkë, ndërkohë përgatiten për finalen e madhe të Invictus, e cila do të jetë të shtunën e 16 shtatorit; si dhe te sportistët konkurrues, nuk ka dyshim se e gjithë vëmendja do të jetë tek ata.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: