Princi Harry dhe Meghan Markle i rikthehen jetës shoqërore. Pas skandalit të autobiografisë “Spare”, dëbimit nga Frogmore Cottage, thashethemeve për ftesën ose jo të kurorëzimit të mbretit Charles dhe thashethemeve për krizën e martesës, Dukët e Sussex fotografohen gjatë një darke. Dhe për këtë rast ata nuk zgjedhin çdo restorant, por vendin më të njohur në Beverly Hills. Në meny shfaqen ushqime të shijshme dhe gatime “të paprekshme” për shumëkënd, si sallata 1800 euro.

Darkë me 5 yje për Princin Harry dhe Meghan Markle që kanë zgjedhur një restorant në Los Anxhelos që ka qenë një vend i preferuar për brezat e të famshëmve të Hollivudit. Ata shfaqen në hotelin me pesë yje në Beverly Hills, ku kodi i veshjes është i rreptë dhe nuk lejohen xhinset e grisura apo bluzat shumë të shkurtra.

Në meny është edhe një sallatë 1800 euro. Për darkën e çiftit, Princi Harry dhe Meghan Markle, siç raporton Express UK, zgjedhin Beverly Hills Lounge Bar, ku menuja përfshin edhe porcione havjar perandorak, rizoto të shijshme me ushqim deti. Megjithatë, pjata më e shtrenjtë është një sallatë e pabesueshme që arrin 1912 dollarë. Përmban karavidhe dhe fletë ari dhe shkon mirë me një gotë shampanjë të njohur. Nuk e dimë se çfarë zgjodhën Dukat e Sussex-it, por me siguri opsioni i freskët dhe i lehtë i një sallate mund të ketë qenë ndër të preferuarat e tyre.

Nuk është hera e parë që Princi Harry dhe Meghan Markle zgjedhin një darkë jashtë pas skandalit të librit të botuar nga Harry, në lidhje me familjen mbretërore. Në fillim të muajit ata dolën në një tjetër klub të njohur në Los Angeles. Dukët ishin të buzëqeshur dhe u panë duke iu bashkuar klubit privat, i cili i kushton anëtarëve 4200 dollarë në vit.

Dukat e Sussex-it mungojnë në Oscar

Pavarësisht se u akuzuan se po kërkonin famë, Princi Harry dhe Meghan Markle nuk ishin të pranishëm në ceremoninë e Oscars në Los Angeles. Pjesëmarrja e tyre do të kishte ngritur shumë pikëpyetje dhe spekulime, ndaj çifti preferoi të qëndronte larg eventit.

A do të jenë ata në kurorëzimin e mbretit Charles?

Vetëm më 6 maj do të dihet përfundimisht nëse Princi Harry dhe Meghan Markle do të marrin pjesë në kurorëzimin e mbretit Charles. Duket se babai i ka ftuar dukët e Sussex-it, por flitet se nuk ka ndodhur kështu me fëmijët e çiftit, Archie dhe Lilibet Diana (të sapopagëzuar). Edhe nëse supozojmë se sovrani është i kënaqur të shohë familjen të ribashkuar në ditën kushtuar atij, a do të pranojnë Princi Harry dhe gruaja e tij të kthehen në Londër? Tani që ata janë dëbuar nga Frogmore Cottage, a do të qëndrojnë në suitën e Pallatit Buckingham siç do të kishte propozuar Mbreti? Kurioziteti po rritet në qiell tek anglezët dhe jo vetëm, por ndërkohë Sussex-ët nuk shkojnë shumë larg dhe e trajtojnë veten me disa teka dhe disa paraqitje sociale me pesë yje në Amerikë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb