Kristi Sejatllari, i dërguari i News 24 në Gjermani, tregoi për të rejat nga kampi kuqezi, në një lidhje lidhje me “Euro 24”, në emisionin e drejtuar nga Trevisa Tufa.

“Ai barazim ishte një arritje për skuadrën. Ishte një lojë emocionuese, me plot raste. Ky barazim është marrë me një lloj pozitiviteti.

Nuk duhet të kemi eufori, pasi përballë do kemi Spanjën. Ekipi që nuk ka luajtur shumë ka zhvilluar ngarkesë të plotë. Jasir Asani u shfaq me dorë të fashuar për shkak të një lëndimi, gjithsesi asgjë shqetësuese. Pjesa tjetër është në rregull.

Ajo që shqetëson më shumë është ajo sjellje me kore nacionaliste të Dakut ndaj maqedonasve. Mund të rrezikohet një dënim i Dakut” – tha ai.

 

 

(J.S/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb