Ka përfunduar procesi për zgjedhjen e kreut të Komunitetit Mysliman Shqiptar.

Me 82 vota pro është rizgjedhur në krye të KMSH  Bujar Spahiu.

“Më keni ngarkuar sot një përgjegjësi të madhe. Do të ndjek me përgjegjësi parimet e fesë. Jam i hapur ndaj çdo kritike konstruktive. Gjithkush nga ju do gjejë nga institucioni një shkëmbim të lirë të ideve”, ka deklaruar ai.

 

Rezultati:

Bujar Spahiu – 82

Eduard Shefki – 3

Emirjon Vathaj – 3

E pavlefshme – 4

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: