Është promovuar në Tiranë libri “Në sipërfaqen e hollë të akullit” i autorit bullgar Zlatimir Kolarov. Libri i përkthyer nga Janka dhe Milena Selimi ka në qendër historinë që mund të përsëritet te shumë nga ne, duke qenë se pasojat e traumave ndikojnë në mënyrën se si I qasemi jetës.

Muret që ngremë për shkak të asaj që ndjejmë dhe përballja me vetminë janë linjat e veprës. Historia sa bullgare është edhe universale u tha në promovim, ku mori pjesë edhe autori.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb