Në protestën e zhvilluar nga Partia Demokratike përpara godinës së Bashkisë së Tiranës, ka pasur momente tensioni mes qytetarëve e efektivëve të policisë.

Protestuesit kanë djegur edhe disa goma, e kanë hedhur edhe flakadanë.

Por përplasje nuk pati vetëm mes qytetarëve e efektivëve por edhe përfaqësuesve të opozitës e zyrtarëve të lartë të policisë të cilët ishin të pranishëm në protestë.

Siç duket edhe nga pamjet ka pasur një përplasje verbale mes Gazmend Bardhit i cili ishte me Bledjon Nallbatin dhe Drejtori i Policisë së Tiranës, Tonin Vocaj e drejtori për rendin dhe sigurinë, Rebani Jaupi.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: